خانه / گوناگون / دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS)

دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS)

دانلود رایگان دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS) ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS) “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS)

دانلود-مقاله-کلکتورهای-صفحه-تخت-خورشیدی-تخلیه-شده-از-گاز(efpcs)دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS)نوع فایل : Word تعداد صفحات : 15فهرست و پیشگفتار چکیدهمصرف انرژی در ساختمان، معمولا در زیر دمای 100 درجه سانتیگراد است و کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی(FPCS) به دلیل سادگی طرحشان و ارزان بودن آنها در سطح وسیعی استفاده میشوند و به این دلیل آگاهی از روشهای کاستن اتلاف انرژی و افزایش بازدهی گرمایی در آنها حائز اهمیت است. برای افزایش بازدهی گرمایی(FPCS)، گاز موجود در فضای بین صفحه جاذب وپوشش شفاف را تا زیر فشار 104 پاسکال تخلیه میکنند تا کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز (EFPCS) حاصل شود. در چنین حالتی پدیده غالب، رسانش از طریق مولکولهای گاز موجود در خلاء نسبی است و بنابر این نوع گاز تخلیه شده، در بازدهی دستگاه نقش آفرین میشود. نتایج تجربی محققین نشان میدهد که تخلیه گازهای بی اثر نظیر آرگون و کریپتون به جای هوا در فضای یاد شده، موجبات افزایش بازدهی گرمایی دریافت کننده را فراهم مینماید. در این مقاله شبیه سازی کامپیوتری بر روی (EFPCS) انجام شده است. نشان مید هیم که اگر به جای هوا، آرگون در فضای محصور بین صفحه جاذب وپوشش شفاف تخلیه شود، بازدهی گرمایی کلکتور 9درصد دیگر افزایش مییابد. در یک دور نمای روشن، در صورت مقرون به صرفه بودن تولید الکتریسیته از منابع انرژی با ماهیت دما پایین، بخش تغذیه‌ چنین مولد برقی میتواند یک (EFPCS) با کمترین اتلاف گرمایی باشد.مقدمهفرایند های انرژی گرمایی خورشید را میتوان به فرایند های دما پایین، متوسط و یا بالا تقسیم نمود. برای کاربردهای دما پایین، کلکتور های صفحه تخت خورشیدی(Flat-Plate Collectors) و برای فرایند های متوسط و بالاتر، متمرکز کننده های خطی و دایروی بکار می روند. از آنجا که معمولا دمای سیال عامل برای مصارف خانگی و صنعتی، به ترتیب کمتر از 100 و150 درجه سانتیگراد است؛ چنین کاربرد هایی را در ردیف فرایندهای دما پایین قرار می دهیم؛ یک کلکتور صفحه تخت خورشیدی(FPC) بهینه شده، میتواند چنین دماهایی را پوشش دهد. در یک FPC، گرمای هدر رونده از هر سه طریق ممکنه فرایند های انتقال گرما یعنی: رسانش، همرفت و تشعشع اتفاق می افتد. اتلاف حرارتی از طریق رسانش، یکی از راه انتقال گرما در دیواره جامد و از سمت داخل به خارج رخ می دهد( که میتوان با انتخاب دیواره ای از موادی با ضریب رسانش پایین برآن غلبه نمود) و دیگری از طریق رسانش مولکولی گازهای موجود در فضای بین صفحه جاذب(Absorber) و پوششی(Cover) اتفاق می افتد و نتایج تجربی محققین نشانگر نقش مهم آن در بازدهی گرمایی FPCS است که به فشار درونی گاز محفظه مورد بحث و جنس گاز وابسته میشود. نتایج تجربی نشان میدهد که در فشارهای بالای 10000 پاسکال، پدیده غالب در انتقال گرما درون محفظه همرفت طبیعی(Natural Convection) است و مقدار رسانش گاز ی در برابر همرفت ناچیز است…شکل 1 اتلاف حرارتی از طریق رسانش گازی برای گازهای مختلف درون کلکتور بر حسب فشار درونی محفظه(اقتباس از کار تجربی: Beikircher و همکاران) فرمولبندی مساله شکل2 مدلهای استفاده شده در شبیه سازی FPCS شکل 3 شبکه حرارتی مدل FPCS نتایج و پیشنهادات شکل 4 تاثیر نحوه اتصال لوله های حاوی سیال در گردش به صفحه جاذب، روی بازدهی شکل 5 تاثیر تک پوششی یا دوپوششی بودن، و مکش هوا در بازدهی کلکتور شکل 6 منحنی های نمایش بازدهی کلکتور نمونه c بر حسب فشار های پایینتر از 10 پاسکال درون محفظه آن، برای هوا و گاز آرگون جمع بندی مراجع

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود مقاله کلکتورهای صفحه تخت خورشیدی تخلیه شده از گاز(EFPCS)  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت برند لویی ویتون (LV)

پاورپوینت برند لویی ویتون (LV)

پاورپوینت-برند-لویی-ویتون-(lv)

توضیحات:
پاورپوینت برند لویی ویتون (LV)، در حجم 16 اسلاید.

بخشی از متن:
لویی ویتون، (به فرانسوی: Louis Vuitton) که به اختصار ال‌وی نیز خوانده می‌شود، شرکت کالای لوکس و خانه مد فرانسوی است، که در سال ۱۸۵۴ توسط طراح فرانسویلویی ویتان تاسیس شد. این شرکت طیف وسیعی از کالاهای لوکس را تولید و ارائه می‌نماید، این محصولات شامل: کالاهای چرمی، لباس‌های آماده، کفش، ساعت، طلا و جواهر، لوازم جانبی، عینک آفتابی، انواع کیف و چمدان، نوشت افزار و کتاب می‌باشند.
برند لویی ویتون یکی از پیشروهای صنعت مد در جهان است، که محصولات خود را از طریق بوتیک‌های مستقل، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و وب‌سایت شرکت، به فروش می‌رساند. شرکت لویی ویتون، برای شش سال متوالی (۲۰۰۶-۲۰۱۲) بعنوان با ارزش‌ترین نام تجاری در زمینه کالاهای لوکس در جهان شناخته شده است. ارزش این برند، در سال ۲۰۱۲ معادل ۲۵٫۹ میلیارد دلار برآورد گردید. از سال ۱۹۸۹ تاکنون، بازرگانفرانسوی؛ برنار آرنو که هم‌اکنون ثروتمندترین فرد اروپا است، مالک برند لویی ویتون محسوب می‌شود. وی از طریق شرکت ال و ام هاش مالک ۴۲٪ از سهام این شرکت می‌باشد.

فهرست مطالب:
لویی ویتون
تاریخچه
برند
کمپین تبلیغاتی
ساختمان مرکزی لویی ویتون در پاریس
آمار
دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *