خانه / کشاورزی و زراعت / آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی

آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی

دانلود رایگان آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی

آموزش-و-پرورش-قارچ-خوراکی-صدفی آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی با فرمت قابل ویرایش wordتعداد صفحات : 40 صفحهفهرست مطالب :عنوان :                                                                          صفحه :مقدمه       …………………………………………………………………………………………………    2طبقه بندی قارچها ………………………………………………………………………………………… 3تقسیم بندی قارچها از نظر نوع دریافت مواد غذایی ……………………………………… 4تقسیم بندی قارجها از لحاظ نوع زندگی ………………………………………………………….. 4چرخه زندگی قارچها ………………………………………………………………………………………. 5تاریخچه استفادهاز قارچ ………………………………………………………………………………. 6قارچ های سمی و خوراکی ……………………………………………………………………………… 7مزایای کشت قارچ خوراکی نسبت به دیگر محصولات کشاورزی …………………………. 8خواص غذایی و درمانی قارچ ……………………………………………………………………….. 11شناخت قارچ صدفی ……………………………………………………………………………………. 13ارزش غذایی و خواص دارویی قارچ صدفی …………………………………………………… 14سوابق کشت قارچ صدفی در ایران ………………………………………………………………. 16گزینه های مشهور قارچ صدفی ……………………………………………………………………… 16معروفترین گونه های پلوروتورس عبارتند از ………………………………………………….. 17مراحل کشت و پرورش قارچ صدفی ……………………………………………………………….. 19نحوه تیغ زدن …………………………………………………………………………………………… 32زمان تزریق …………………………………………………………………………………………….. 36نحوه چیدن ……………………………………………………………………………………………….. 37منابع…………………………………………………………………………………………………………38 مقدمهانساناز هزاران سال گذشته از قارچ‌ها آشنا بوده و از آن به عنوان منبع تأمینغذا استفاده کرده است. قارچ‌ها که بیشتر در مناطق جنگلی به صورت خودرو رشدمی‌کنند به علت بالا بودن پروتئین به‌عنوان پروتئین جنگل معروف شده‌اند.زمین‌هایی که دارای خاک غنی از مواد آلی هستند مکان مناسب برای رویشقارچ‌ها می‌باشند.استفادهاز قارچ‌ها به صورت خودرو تا زمان ناپلئون ادامه داشت تا این که اولین بارقارچ خوراکی به صورت تصادفی در غار پرورش یافت. در جنگ فرانسه با روسیه کهارتش ناپلئون شکست خورد، یکی از سربازان فرانسه که با اسب خود در حال فراربود چند روز در غاری مخفی شد. وی پس از چند روز متوجه شد روی پهن اسب،قارچ رشد کرده است. وی پس از بازگشت به کشور خود این اتفاق را برای دوستانخود تعریف کرد و یکی از آنها ایده پرورش قارچ در غار را عملی کرد. علت رشدقارچ در غار مناسب بودن شرایط محیطی از لحاظ رطوبت، دما، تهویه و تاریکی درصورت مهیا شدن بستر رشد قارچ (پهن اسب) می‌باشد.بهتدریج که قارچ در غار توسعه یافت به علت محدودیت تعداد غارها در اروپا وفراوان بودن پهن اسب، صنعت پرورش قارچ در سالن‌های مجهز توسعه یافت کهعوامل محیطی در آن شامل رطوبت، دما، تهویه و نور تحت کنترل و بسته به نوعقارچ و نیازهای محیطی به میزان مناسب می‌باشد. در حال حاضر صنعت پرورش قارچپیشرفت‌های فراوانی داشته و در سه زمینه اصلاح و به نژادی قارچ‌ها، تولیدبستر کشت مناسب و مدیریت تولید و کنترل عوامل محیطی تحقیقات فراوان انجامشده و به نتایج مطلوبی دست یافته‌اند……………….

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “آموزش و پرورش قارچ خوراکی صدفی  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

تحقیق نماتد ریشه مرکبات – Tylenchulus semipenetrans

تحقیق نماتد ریشه مرکبات - Tylenchulus semipenetrans

تحقیق-نماتد-ریشه-مرکبات--tylenchulus-semipenetrans

توضیحات:
تحقیق نماتد ریشه مرکبات - Tylenchulus semipenetrans ، در قالب فایل pdf و در حجم 17 صفحه.

این فایل حاوی آشنایی با نماتد ریشه مرکبات و روش های کنترل با تصاویر و ذکر منابع می باشد.

بخشی از متن:
نماتدهای پارازیت گیاهی از عوامل مهم خسارت زای گیاهی در سراسر جهان هستند. مدیریت نماتدها به دلایلی نظیر ساکن شدن در خاک و حمله به قسمت های زیر زمینی گیاه اغلب مشکل است (تیان و همکاران، 2007).
نماتد ها علاوه بر اینکه خود به گیاه خسارت می زنند ممکن است سبب ورود یا افزایش خسارت سایر عوامل بیماری زا نیز شوند. به طور مثال: پژمردگی ناشی از Fusarium موقعی که گیاهان به نماتدهای مولد غده در ریشه و غیره آلوده باشند افزایش می یابد.

فهرست مطالب:
1 مقدمه
2 مرفولوژی
3 رده بندی
4 بیولوژی
5 دامنه میزبانی
6 علائم و نشانه ها
7 کنترل
7 - 1 کنترل زراعی
7 - 2 مبارزه بیولوژیکی
7 - 2 - 1 قارچ
7 - 2 - 2 باکتری
7 - 3 کنترل شیمیایی
8 منابع
دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *