خانه / هنر و گرافیک / دانلود مقاله تحقیقی رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art

دانلود مقاله تحقیقی رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art

دانلود رایگان دانلود مقاله تحقیقی رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود مقاله تحقیقی رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

دانلود مقاله تحقیقی رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art

دانلود-مقاله-تحقیقی-رویکردهای-هرمنوتیکی-به-هنر-اسلامی-the-hermeneutic-approaches-to-islamic-artدانلود مقاله تحقیقی با موضوع رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art که شامل 29 صفحه میباشد:نوع فایل : Wordرویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی  The Hermeneutic Approaches to Islamic Art چکیده: رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی را می‌توان بر دو گونه دانست: در یکی کوشش بر این است که «هنر اسلامی» هنری شمرده شود که با استفاده از نمودگارها و تمثیلها و استعاره‌ها و رمزها درصدد بیان اندیشه‌ای معنوی یا دینی است که از حقیقت اسلام برمی‌آید؛ و در دیگری کوشش بر این است که «هنر» اساساً به گونه‌ای تأویل شود که یا مغایر با «شرع»، احکام اسلام، نباشد یا راهی شمرده شود به سوی شناخت خداوند و ستایش آفرینش او، و بنابراین، «هنر» وسیله‌ای باشد برای تهذیب اخلاقی یا معرفت به نفس. از این دو کوشش، کوشش نخست جدیدتر و البته مسبوق به کوشش دوم است. با این همه، در کوشش نخست گاهی فراموش می‌شود که متفکران قرنهای نخست هجری بدون قائل شدن به طبیعتی هرمنوتیکی برای هنر نمی‌توانستند در برابر مخالفت شریعت‌گرایان با «هنر» به‌طور عام، یا گاهی به‌طور خاص، مشروعیتی برای «هنر» کسب کنند. در این مقاله می‌کوشم که از هر رویکرد دیدگاه دوتن از برجستگان آن را بیازمایم. واژگان کلیدی: هنر، هنر اسلامی، هرمنوتیک، تأویل، هنر و دین، هنر و تأویل، بورکهارت، نصر، عطار، غزالی۱. هنر اسلامی و رویکردهای هرمنوتیکی معاصر به آن۱.۱ رویکرد هرمنوتیکی تیتوس بورکهارت به هنر اسلامی۲.۱ رویکرد هرمنوتیکی سید حسین نصر به هنر اسلامیخاتمه و نتیجهمنابع:

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود مقاله تحقیقی رویکردهای هرمنوتیکی به هنر اسلامی The Hermeneutic Approaches to Islamic Art  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تاثیر آن بر تمدن غربی

این محصول با ارزش " پاورپوینت چگونگی رشد هنر در تمدن اسلامی و تاثیر آن بر تمدن غربی "را از یاهو فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *