خانه / کشاورزی و زراعت / دانلود پاورپوینت بررسی کامل مینوزها

دانلود پاورپوینت بررسی کامل مینوزها

دانلود رایگان دانلود پاورپوینت بررسی کامل مینوزها ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود پاورپوینت بررسی کامل مینوزها “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

دانلود پاورپوینت بررسی کامل مینوزها

دانلود-پاورپوینت-بررسی-کامل-مینوزهاقالب بندی : pptتعداد اسلایدها : 29 اسلایداسلاید ۱ :مقدمه :هدفاز این تحقیق آشنایی با مینوزها می باشد . در این مجموعه سعی شده تااطلاعات کلی در مورد مینوزها جمع آوری در ۳ قسمت مجزا ارائه شود :بخش اول : کانون ومیزبان مشخصات ، زیست شناسی ، سیکل زندگی  ، نحوه خسارت و پراکندگی و … مربوط به مینوز لکه مارپیچبخش دوم : کانون زندگی ، میزبان ؛ زیست شناسی ، سیکل زندگی در چند میزبان ، نحوه خسارت مربوط به مینوز لکه کرد .بخش سوم : روشهای کنترل مینوزهااسلاید ۲ :مینوز لکه  مارپیچ برگ :Clerkella lyonetia) lep:lyonetiidae )کانون ومیزبانها :اینحشره در استانهای تهران ، مرکزی ، خراسان ،  آذربایجان ، کردستان ،باختران و اصفهان روی سیب ، گلابی ، به ، گلاس ، آلبالو  ، آلو  ، گوجه ،آلو ، زالزالک وازگیل دیده شده است .مشخصات :حشرهبالغ : پهنای بال ۹ میلی متر ، عموما سفید درخشان . حاشیه بالهای کوچکپوشیته از موی زبربلند  ، جلوش سفیدنقره ای براق با قهوه ای مایل به قرمزولکه سیاه کوچک در نوک بال .لارو: به طول ۹-۸ میلی متر ؛ به تدریج قسمت خلفی آن باریک می شود. سبز رنگ با دو لکه تیره روی ۳ بند اول .اسلاید ۳ :شفیره : در یک پیله سفید ، به شکل کشیده و آویزان در شاخه ها بوسیله نخ های ابریشمی عین تختخواب سفری ، رنگ پیله شبیه ساتن .زیست شناسی :حشرهبالغ  به شب تمایل دارد و طول عمر آن ۷ تا ۱۰ روز می باشد . جنین در تخمبعد از ۱۵ روز شکل میگیرد . دوره لاروی ۲۰ تا ۲۵ روز می باشد .دوره شفیرگی ۱۵ روز می باشد.زمستانرا به صورت حشره کامل (بید) در پناهگاههای مختلف از جمله زیر پوستک هایتنه و شاخه ها ، لابه لای کرکهای ریخته ، زیر بقایای گیاهی و داخل دالانهایخالی حشرات چوبخوار و پناهگاهای مختلف موجود در خاک می گذرانند . خروجحشرات کامل در بهار با باز شدن جوانه های برگ همزمان می باشد .اسلاید ۴ :دراین زمان گلها هنوز نشکفته اند . به نظر می رسد که حشرات کامل به محض خروجبدون اینکه تغذیه ای بنمایند ، جفت گیری می کنند . تخمها به صورت انفرادیدر سطح زیرین برگ گذاشته می شوند . حشره ماده تخم خود را زیر اپیدرممیگذارد . اولین دالان های لاروی را می توان بلافاصله پس از گلدهی دید .دالان لاروی روی باریک و بلند و مارپیچ است . طول این دالانها گهگاه از ۱۰سانتی متر نیز تجاور می نماید . خسارت ناشی از لاروهای این نسل ناچیز استکه علت اصلی آن را باید تلفات شدید حشرات کامل در طول زمستان دانست . شفیرهخارج از دالان لاروی و داخل پیله سفید رنگی به شکل گهواره که در چهار گونهخود بوسیله تار به سطح برگ چسبیده است تشکیل می شود . لارو برای شفیردهشدن معمولا برگهایی را انتخاب می کند که عاری از دالان لاروی باشند .اسلاید ۵ :لاروهامعمولا به صورت گروهی در یک مکان شفیره می شوند . شفیره ها در هر دو سطحبرگ دیده می شوند ولی در کل تعداد آنها در سطح زیرین برگها بیشتر از سطحروئی است .سیکل زندگی :این آفت ۳ تا ۴ نسل در سال دارد .حشرهکامل بعد از  زمستانگذاری در اواسط فروردین تا اوایل خرداد ماه (april andmay ) تخمگذاری می کند . پرواز دوم آن در اوایل خرداد تا اوایلمرداد(june-july) اتفاق می افتد و شروع دوره سوم یا ظهور نسل سوم در مردادماه می باشد. زمان پروانه چهارم از شهریور تا آبانماه می باشد (septemeberto November)این ها ماههایی هستند ( سه بار تخمگذاری دارد) که آفت به خواب زمستانه می رود …………

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود پاورپوینت بررسی کامل مینوزها  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت (اسلاید) کرم میوه گوجه فرنگی

پاورپوینت (اسلاید) کرم میوه گوجه فرنگی

پاورپوینت-(اسلاید)-کرم-میوه-گوجه-فرنگی

توضیحات:
پاورپوینت کرم میوه گوجه فرنگی، در حجم 38 اسلاید، همراه با تصاویر و توضیحات کامل.

بخشی از متن:
عرض بدن با بال هاي باز 25-30 ميليمتر است. بال هاي جلويي در افراد ماده زرد تا پرتقالي و قهوه اي متمايل به خاکستري روشن با نوارهاي نامنظم تيره رنگ در يک سوم انتهايي هستندروي هر بال يک لکه کوچک گرد به رنگ سياه و يک لکه لوبيايي تيره وجود دارد ،در حالي که در افراد نر به رنگ خاکستري متمايل به سبز بوده و حاشيه انتهايي آنها مجهز به لکه هاي تيره رنگ مي باشد. بال هاي عقبي خاکستري روشن و داراي نوار تيره عريض انتهايي هستند.

فهرست مطالب:
مقدمه
مناطق انتشار
شکل شناسی
تغیرات جمعیت
مرگ و میر و کنترل جمعیت
خسارت
زیست شناسی
روش های کنترل
تصاویر از شفیره لارو و حشرات بالغ و
عوامل کنترل کننده آفت
دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *