خانه / کشاورزی و زراعت / دانلود پاورپوینت عوامل و فاکتورهای خاکزایی

دانلود پاورپوینت عوامل و فاکتورهای خاکزایی

دانلود رایگان دانلود پاورپوینت عوامل و فاکتورهای خاکزایی ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ دانلود پاورپوینت عوامل و فاکتورهای خاکزایی “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

دانلود پاورپوینت عوامل و فاکتورهای خاکزایی

دانلود-پاورپوینت-عوامل-و-فاکتورهای-خاکزاییقالب بندی : pptتعداد اسلایدها :  12 اسلایداسلاید ۱ :مقدمهآیامی‌توان چیزی را تصور نمود که برای بیشترین مفهومی باارزش‌تر از خاک داشتهباشد. ارتباط بسیار نزدیک تمدن‌های گذشته با خاک به حدی زیاد بوده است کهواژه خاک حتی در جملات مربوط به آفرینش و خلقت بشر، همانند جمله زیر تجلییافته است:«خداوند انسان را از خاک آفرید و آنگاه به او جان بخشید»حرکتخاک چه در روزگاران گذشته و چه در حال حاضر برای بشر بس والا بوده است،حتیامروزه هم تعداد بسیار زیادی از جمعیت کره زمین به زراعت اشتغال داشته وبرای تامین غذا و پوشاک با خاک در ارتباطظ تنگاتنگ به سر می‌برند.اسلاید ۲ :پیدایش و شناسایی خاکخاک حاصل اثرات متقابل پنج عامل خاکسازی یعنی:سنگ مادر ۲٫ آب و هوا  ۳٫ موجدات زنده ۴٫ پستی و بلندی   ۵٫ زمانازآنجا که درجه تغییرات هر یک از این پنج عامل خاکسای بسیار زیاد است،بنابراین از لحاظ تئوری تعداد خاک‌های مختلف ممکن است بی‌نهایت زیاد بوده وشناخت تفاوت آنها، تفاوت درجه‌ حاصلخیزی و نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح ازخاک‌ها همگی تابع شناخت خاک از نظر نحوه پیدایش و تحول می‌باشد.اسلاید ۳ :به علاوه این اطلاعات جهت نقشه‌برداری صحیح و تعیین دقیق پراکنش جغرافیایی خاک نیز ضروری است.درجه حرارت و رطوبت از جمله متغیرهای اقلیمی هستند که در تشکیل و نحوه تکامل خاک موثر می‌ّباشند.وجودآب در خاک با توجه به نقشی که در تولیدات بیولوژیکی در هوادیدگی کانی‌ها وتشکیل رس در نقل و انتقال کلوئیدها و املاح محلول دارد، تشکیل خاک را سرعتمی‌بخشد. در مماطق خشک و نیمه‌مرطوب میزان آبی که از طریق باران به خاکمی‌رسد، عمدتاً از طریق تعریق و تبخیر از دست می‌رود، در نتیجه این خاک‌هااغلب خشک بوده و هوادیدگی کانی‌ها خیلی کم در آنها صورت می‌گیرد………

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “دانلود پاورپوینت عوامل و فاکتورهای خاکزایی  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

جزوه بیماری شناسی گیاهی

جزوه بیماری شناسی گیاهی

جزوه-بیماری-شناسی-گیاهی

توضیحات:
جزوه بیماری شناسی گیاهی، بصورت تایپ شده، در قالب word و در حجم 24 صفحه، همراه با توضیحات کامل، مخصوص دانشجویان رشته زراعت و کشاورزی.

بخشی از متن:
بيماري هاي گياهي، از زمانهاي بسيار دور توجه انسان را به خود معطوف داشته اند. قدما عقايد خرافي در اين مورد داشتند و برخي آن را خشم خدا براي مجازات ميدانستند و حتي در يونان قديم به رب النوع زنگ Robigns معتقد بودند و براي آن هرساله مراسم مذهبي و قرباني بپا ميكردند. نخستين كسي كه در زمينه بيماريهاي گياهي مطالعه نمود، تئوفراستوس بود كه حدود 300 سال قبل از ميلاد مي زيست. وي اعتقاد داشت كه بيماريهاي گياهي در اثر عوامل جوي بوجود مي آيد. تا 2000 سال بعد از اين تاريخ اطلاعات ناچيزي به اين علم اضافه شد. تا اينكه ون لي ون هوك (van Leewenhoek) در سال 1675 ميكروسكوپ را كشف كرد و دروازه اي به جهان عظيم ميكروارگانيسم ها فراروي انسان گشوده شد.
ميشلي (Micheli) در سال  1729 با ترديد به نظريه خودبخودي سقراط، اسپور قارچها را مورد مطالعه قرار داد.  
در سال 1755 تيلت (Tillet) با توصيف اسپورهاي سياهك پنهان گندم و اثبات انتقال آن به گياه سالم و نيز امكان كنترل با ضدعفوني كردن بذر، نظريه خودبخودي را كه بعداً توسط پاستور (1860) كاملاً رد شد، زير سئوال برد. نيدهام (Nidham) در سال 1743 اولين نماتد انگل گياهي را از خوشه هاي گندم ...

فهرست مطالب:
مقدمه 
تاريخچه بيماري هاي گياهي 
تعاريف اساسي 
اهميت بيماري هاي گياهي
عوامل بيماريزا در گياه
اصول تشخيص بيماري هاي گياهي
علايم بيماری
نشانه هاي عامل بيماريزا
اصول كخ
عوامل دخيل در وقوع بيماري ها (مثلث بيماري)
مراحل بوجود آمدن بيماري هاي گياهي 
روش هاي تهاجم عوامل بيماريزا به گياه 
روش هاي مقابله گياه با عوامل بيماريزا 
اصول مديريت و كنترل بيماري هاي گياهي 1
دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *