خانه / حقوق / قوه مقننه فرانسه

قوه مقننه فرانسه

دانلود رایگان قوه مقننه فرانسه ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ قوه مقننه فرانسه “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

قوه مقننه فرانسه

قوه-مقننه-فرانسهقوه مقننه فرانسه قوه مقننه فرانسه شامل دو مجلس «ملى» و «سنا» است. قدرت واختیارات مجلس ملى در قانون اساسى جمهورى پنجم فرانسه تضعیف شده و اقتدار آن در زمینه قانون گذارى سخت کاهش یافته است. به موجب اصل ۳۴قانون اساسى، مجلس فقط قلمرو محدودى مانند مالیاتها، حقوق مدنى، قانون انتخابات، قانون کار، تامین اجتماعى و قوانین کیفرى، مجاز به قانون گذارى است. نمایندگان مجلس ملى در موقعیتى قرار دارند که مى توانند دولت را با استیضاح یا راى عدم اعتماد ساقط کنند.در ضمن مجلس ملى مى تواند طرحهایى را که به تصویب سنا رسیده را ملغى کند. تعداد کمیسیونهاى مجلس ملى فرانسه شش کمیسیون اعلام شده است. کمیسیون هاى امور فرهنگى، امور خارجه، ملى و ارتش، امور مالى و بودجه، قوانین قانون اساسى وقانون  گذارى و در نهایت کمیسیون تولید و مبادلات، شش کمیسیون اصلى مجلس ملى فرانسه را تشکیل مى دهند.مجلس ملى فرانسه داراى ۵۷۷عضو است که از این تعداد ۵۵۵کرسى متعلق به فرانسه و ۲۲کرسى دیگر متعلق به سرزمین هاى ماورا بحار این کشور (مستعمرات فرانسه در اقیانوس آرام) است.نمایندگان مجلس ملى از میان نامزدهاى انتخاباتى براى مدت پنج سال انتخاب مى شوند ودرصورتى که در دور اول انتخابات موفق به اخذ اکثریت مطلق نشوند، انتخابات به دور دوم کشیده مى شود.شرط انتخاب شدن درمرحله دوم انتخابات دستیابى به اکثریت نسبى است که در هر حال نباید از حد ۱۲‎/۵درصد کل آراى ماخوذه کمتر باشد. هر حوزه راى گیرى که جمعیتى بیش از ۱۰۰هزار نفر داشته باشد مى تواند نماینده به مجلس فرانسه بفرستد. اما مجلس سناى فرانسه داراى ۳۱۹سناتور است که ۲۹۶کرسى آن متعلق به قلمرو مرکزى فرانسه و ۱۳ کرسى مربوطه به سرزمین هاى ماوراى بحار این کشور و ۱۰ کرسى نیز به فرانسویان خارج از کشور تعلق دارد.نمایندگان این مجلس توسط جمعى از منتخبان از میان نمایندگان مجلس ملى، شهرداریها شوراهاى منطقه اى و محلى و بطور خلاصه هر فردى که توسط راى عمومى انتخاب گردیده، برگزیده مى شوند.دوره سناتورى ۹سال است و هر سه سال یک بار انتخاب مى شوند.مجلس سنا داراى شش کمیسیون فرهنگى، اقتصادى و برنامه، امور خارجه و دفاعى و امور اجتماعى، امور مالى و بودجه و درنهایت کمیسیون قوانین قانون اساسى و قانون گذارى است. 

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “قوه مقننه فرانسه  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

تحقیق اصل رفاه اجتماعی و نقش و تأثیر آن در حقوق

تحقیق اصل رفاه اجتماعی و نقش و تأثیر آن در حقوق

تحقیق-اصل-رفاه-اجتماعی-و-نقش-و-تأثیر-آن-در-حقوق

توضیحات:
تحقیق جامع و کامل با عنوان اصل رفاه اجتماعی و نقش و تأثیر آن در حقوق با تأکید برحقوق سردفتری در حجم 29 صفحه با فرمت ورد و رفرنس دهی درون متنی ویژه ارائه تحقیق رشته حقوق.

این فایل شامل تحقیق جامع و کاملی با عنوان " اصل رفاه اجتماعی و نقش و تأثیر آن در حقوق با تأکید برحقوق سردفتری " می باشد که در حجم 29 صفحه با فرمت ورد و رفرنس دهی داخل متن تهیه شده است که میتواند به عنوان کار تحقیقی رشته حقوق مورد استفاده قرار گیرد.

بخشهای عمده این فایل شامل موارد زیر است:
چکیده
مقدمه
بيان مسأله
مفهوم رفاه اجتماعی
رفاه اجتماعی در اسلام
شاخص‌های رفاه اجتماعی در ایران
الگوی‌های رفاه اجتماعی و ابعاد مختلف آن
بهره وری درحقوق سردفتری
مفهوم بهره وري
علل كاهش بهره وري
اصل عامل رفاهی وتاثیر آن در ارتقاي بهره وري حقوق سردفتری
بيمه
بیمه پزشکی (خدمات درمانی )
بيمه عمر
بيمه بيكاري(دوران انفصال؛ازكارافتادگي موقت)
خدمات رفاهی
انواع خدمات رفاهی
خدمات مادي
خدمات غیرمادی
خدمات مشاوره‌ای
نتیجه گیری

دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *