خانه / مدیریت / پاورپوینت رشته مدیریت – پاورپوینت بهره وری

پاورپوینت رشته مدیریت – پاورپوینت بهره وری

دانلود رایگان پاورپوینت رشته مدیریت – پاورپوینت بهره وری ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ پاورپوینت رشته مدیریت – پاورپوینت بهره وری “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

پاورپوینت رشته مدیریت – پاورپوینت بهره وری

پاورپوینت-رشته-مدیریت--پاورپوینت-بهره-وری  بخشی از پاورپوینتموضوعبهره وری موضوع کوچک ، بی ارزش و گذرایی نیست که بتوان به سادگی از آنگذشت و حتی شاید این تحقیق ها هم ذره ای از این امر خطیر را بازگو نکند ،ولی قدم برداشتن در این راه خود گام مؤثری در ادامه آن می باشد.ورودبه عصرجدید عصر فراصنعتی، عصر اطلاعات عصر فرا ملی و ارتباطات نتیجهرشد و ارتقاء بهره وری است که نمونه های بارز آن استفاده بیشتر ازاتوماسیون کاربرد رباتها در تولید در کنار سیستمهای مدیریتی نوین می باشد. تنها در طول ۱۵ سال اخیر افزایش بهره وری در سطح جهان  ۴۵برابرشده است. تلاش برای بهبود بهره وری تلاش برای زندگی بهتر افراد جامعه است .تلاشبرای بهبود و استفاده مؤثر و کارآمد از منابع گوناگون چون نیروی کارسرمایه، مواد، انرژی و اطلاعات، هدف تمامی مدیران سازمانهای اقتصادی وواحدهای تولیدی صنعتی و مؤسسات خدماتی می باشد. وجود ساختار سازمانی مناسب،روشهای اجرائی کارآمد، تجهیزات و ابزار کار سالم، فضای کار متعادل و ازهمه مهمتر نیروی انسانی واجد صلاحیت و شایسته از ضروریاتی می باشند که براینیل به بهره وری مطلوب باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.مشارکت کارکنان در امور و تلاشهای هوشیارانه و آگاهانه آنان همراه باانضباط کاری می تواند بر میزان بهره وری و تعمیر برای بهبود بهره وری بویژهدر یک محیط متلاطم و توأم با ناامنی تأثیر گذارد. روح فرهنگ بهبود بهرهوری باید در کالبد سازمان دمیده شود که در آن میان نیروی انسانی هسته مرکزیرا تشکیل می دهد.

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “پاورپوینت رشته مدیریت – پاورپوینت بهره وری  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

پاورپوینت (اسلاید) توانمندسازی کارکنان

پاورپوینت (اسلاید) توانمندسازی کارکنان

پاورپوینت-(اسلاید)-توانمندسازی-کارکنان

توضیحات:
پاورپوینت توانمندسازی کارکنان، در حجم 30 اسلاید.

بخشی از متن:
توانمندشدن یعنی متمایل شدن به تجربه خودکنترلی،  خود اهمیت دادن و احساس داشتن اختیار و آزادی عمل؛
توانمندشدن توزیع قدرت بین افراد نیست؛ فرآیندی است که به واسطه آن قدرت نسبی افراد افزایش یافته و یا قدرت جدیدی برای سازمان ایجاد می شود. به عبارت دیگر افراد به واسطه دانش و مهارت و انگیزه خود صاحب قدرت هستند و در واقع توانمندسازی آزاد کردن این قدرت است.
توانمندسازی کارکنان به تمامي فعاليت هاي آموزشي و توسعه اي اطلاق مي شود كه از يك سو عوامل ارتباطي مانند قدرت نفوذ در ديگران، توان پذيرش تفويض اختيار و خود راهبري را در كارمندان و مديران ارتقاء مي بخشد و از سوي ديگر عوامل انگيزشي مانند انگيزه و توان انجام وظايف و نقشهاي محوله را در آنان افزايش مي دهد.
دانلود فایل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *