خانه / حمل و نقل / مقاله ترجمه شده مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا

مقاله ترجمه شده مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا

دانلود رایگان مقاله ترجمه شده مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا ، مقاله ، تحقیق 

این محصول با ارزش “ مقاله ترجمه شده مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

مقاله ترجمه شده مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا

مقاله-ترجمه-شده-مروری-بر-حمل-و-نقل-و-تغییرات-آب-و-هواتوضیحات:
مقاله ترجمه شده
با عنوان مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا، در قالب فایل Word و در حجم 11 صفحه، همراه با مقاله انگلیسی زبان اصلی سال 2007 بصورت فایل pdf و در 14 صفحه.

عنوان اصلی مقاله:

Transport and climate change: a review

سال چاپ: 2007
نویسنده:

Lee Chapman

محل چاپ:

Journal of Transport Geography 15 (2007) 354–367

بخشی از متن ترجمه:
درطی قرن گذشته، سیاره زمین  بطور استعاری تحت قرارداد حمل و نقل بوده است که  جهت رفع نیازهای جمعیتی  توسعه یافته است. مشارکت جهانی در این توسعه نامناسب بوده است زیرا نیروی محرک برای تقاضای حمل و نقل در نهایت رشد اقتصادی است که منجر به نیاز فزاینده به سفرمی شود. اگرچه این  رابطه بتدریج در حال تضعیف است، نشانه های معدود  ناکامی کامل  در رابطه غیرپایدار بین درآمدهای فزاینده و گسترش حمل و نقل وجود دارد. اتکا به حمل ونقل   موجب آسیب  بلندمدت به آب و هوا  می شود و مصرف فزاینده سوختهای فسیلی بدان معناست که اوج  تولید نفت درحال وقوع است و منابع جهانی ظرف50 سال تقریبا  کامل مصرف می شوند. تصمیمات سریع اکنون باید اتخاذ شوند به نحوی که اثرات حمل و نقل بر محیط بتوانند کاهش یابند و کاربرد بیش از حد منابع سوخت فسیلی متوقف شود. این مقاله اثر حالات مختلف حمل ونقل را با توجه به تغییر آب و هوا مرورمی کند و روشهایی را مطرح می کند که در آنان، جامعه میتواند این اثرات را کاهش دهد.


دانلود فایل

این محصول ارزشمند “مقاله ترجمه شده مروری بر حمل و نقل و تغییرات آب و هوا  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: یاهو فایل

مطلب پیشنهادی

طراحی شبکه حمل و نقل شهری؛ بررسی سیستم حمل و نقل سنگاپور

دانلود رایگان طراحی شبکه حمل و نقل شهری؛ بررسی سیستم حمل و نقل سنگاپور ، مقاله ، تحقیق ،پایان نامه ،فایل فلش این محصولارزشمند " طراحی شبکه حمل و نقل شهری؛ بررسی سیستم حمل و نقل سنگاپور "را از یاهو فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *