خانه / روانشناسی و علوم تربیتی / تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان

تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان

دانلود رایگان تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان 

این محصول با ارزش “ تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان “را از یاهو فایل دانلود نمایید.

تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان

تحقیق-اثر-موزیک-و-موسیقی-محلی-بر-شاد-بودن-دانشجویان

توضیحات:
تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان، در قالب فایل Word و در حجم 140 صفحه.

بخشی از متن:
افسردگی در سراسر دنیا مسئله ای مهم است. در یک بررسی طولی همه کسانی را که بین سالهای 1895 ـ 1897 در ایسلند متولد شده بودند را مورد مطالعه قرار داد. احتمال 1 به 8 وجود داشت که این افراد در مرحله ای از زندگی پیش از رسیدن به سن 75 سالگی دچار اختلال عاطفی شوند. نتایج بدست آمده از مطالعات دیگر برآورد می کند که در طول زندگی احتمال بروز افسردگی یک قطبی برای مردان 8 ـ 12 درصد و برای زنان 20 تا 26 درصد است.  در مورد اختلال دو قطبی که کمتر شایع است، خطر وقوع در طول تمام عمرکمتر از 1% می باشد. در این رابطه نیز زنان بیشتر در معرض ابتلا هستند تامردان  (دیوید و ویسمن به نقل از ساراسون ، 2005).
بر اساس مطالعاتی که در اروپا و آمریکا انجام شده است برآورد شده که بین 9 تا 26 درصد زنان و 5 تا 12 درصد مردان در طول زندگی خود یک بیماری افسردگی عمده داشته اند. بنابراین زنان دو برابر بیشتر از مردان به افسردگی دچار هستند و این نسبت در جمعیت های بالینی نیز گزارش شده است. این عدم تجانس در شیوع افسردگی مخصوصاً در گروه های سنی جوان تر صدق می کند. همچنین احتمال بهبود افسردگی در این اشخاص نسبت به افراد مسن بیشتر است و نیز احتمال تجربه مجدد بیماری در آنها کمتر می باشد. مطالعات متعددی که بر روی بیماران مراجعه کننده به پزشکان عمومی انجام شده نشان می دهند که شیوع افسردگی اساسی در حدود پنج درصد است. این میزان سبب شده که اختلال افسردگی یکی از شایعترین مشکلات بالینی پزشکی عمومی تلقی گردد. تخمین زده می شود که تنها در حدود ده درصد بیماران مراجعه کننده به پزشکان عمومی که دچار افسردگی هستند به خدمات روان پزشکی ارجاع داده می شدند  (بلک برن  ، 2008).
از طرفی میزان شیوع افسردگی در میان اقشار جامعه مختلف است افسردگی در میان دانشجویان دانشگاه بسیار گسترده است. در حدود 78 درصد دانشجویان دانشگاه از بعضی از نشانه های مرضی افسردگی رنج می برند و 46 درصد دانشجویان دارای افسردگی شدید هستند و خودکشی نیز مسئله جدی دیگری در بین دانشجویان دانشگاهاست. میزان خودکشی در بین جمعیت دانشگاهی 50 درصد بالا تر از جمعیت معمولی است سالانه 10000 دانشجوی دانشگاهی تهدید به خودکشی کرده و حدود 1000 نفر واقعاً خود را می کشند. این مسئله نه فقط در آمریکا بلکه در کشورهای اروپایی، هند و ژاپن نیز وجود دارد. در پژوهشی میزان افسردگی در میان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که توسط املایی و همکاران (1383) انجام گرفت میزان افسردگی ½ گزارش گردید. دانشگاهها برای رفع این مسائل به طریق گوناگون کوشش نموده اند. شاید یکی از موثرترین راهها برای تقلیل این مسئله عبارت از آگاه ساختن دانشجویان به این موضوع باشد که آنچه تجربه می کنند منحصر به آنان نیست. اکثر دانشجویان چنین ناراحتی های دارند. این امر ممکن است به آنان کمک کند که هشیارانه تر تصمیم بگیرند چگونه با افسردگی کنار آیند و کجا و از چه کسی استمداد طلبند. بیشتر از انتساب مشکلات علمی و دانشگاهی به کمبودهای هوشی، دانشجویان باید آگاه شوند که فشارهای هیجانی و افسردگی ممکن است موجب غمگینی و رفتار انگیخته شده کمتری گردد که خود ممکن است باعث کاهش پیشرفت علمی و دانشگاهی آنان باشد (آزاد، 1382).  اینک مساله اصلی در پژوهش حاضر اینست که آیا ملودیهای موسیقی کردی باعث کاهش افسردگی دانشجویان خوابگاهی می شود؟

دانلود فایل

این محصول ارزشمند “تحقیق اثر موزیک و موسیقی محلی بر شاد بودن دانشجویان  “توسط پورتال  یاهو فایل  جمع آوری و برای فروش قرار داده شده است.

نظرات خود را در قسمت درج نظر ثبت کنید

منبع: yahoo-file.ir

مطلب پیشنهادی

پرسشنامه سنجش خلاقیت تورنس

این محصول با ارزش " پرسشنامه سنجش خلاقیت تورنس "را از یاهو فایل دانلود نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *